19.11.2017

ОФК „Поморие“ и ПФК „Литекс“ Ловеч завършиха 1:1

офкВ мач, оцветен с 10 жълти и 1 червен картон, домакините от ОФК „Поморие“ и гостите от ПФК „Литекс“ завършиха при равен резултат от 1:1. Дербито бе от 15-и кръг на първенството на Втора професионална лига. И двата гола паднаха през второто полувреме.

Първата опасност възникна в 12-а минута пред вратата на гостите, след като защитникът Николай Христов изби топката пред голлинията. Десет минути по-късно Живко Петков вкара с глава, но гол за „Поморие“ не беше зачетен заради засада. Тимът от Ловеч поведе в 56-а минута след гол от дузпа на Методи Костов. Четвърт час преди края съдията Рюстем Карагерен можеше да отсъди наказателен удар и в полза на домакините, но подмина игра с ръка на резервата Тихомир Кънев в наказателното поле.

Все пак в 86-а минута главният рефер посочи бялата точка на „Литекс“ за нарушение на Мартин Симеонов срещу Кирил Георгиев. Симеонов получи втори жълт и съответно червен, а Любомир Божинов не сгреши от 11-те метра.

В следващия си мач ОФК „Поморие“ ще играе отново на ст. „Лазур“ Бургас срещу „Локомотив“ Горна Оряховица. Срещата от 16-и кръг ще бъде на 25.11.2017 г. /събота/ от 14.30 часа.