22.10.2017

Морското дерби между „Поморие“ и „Черноморец“ завърши с 1:1

Футболистите на ОФК „Поморие“ записаха поредно равенство в домакинствата. Възпитаниците на старши треньора Веселин Бранимиров играха на стадион Лазур в Бургас и завършиха с 1:1 срещу тима на „Черноморец“ Балчик.

Резултатът откри Живко Петков в 47-та минута. Той се появи като резерва в тима на „Поморие“ от началото на второто полувреме и още с първото си докосване вкара топката в мрежата с глава. Домакините продължиха да доминират, но пропуски направиха капитанът Георги Петков и Бекир Расим на два пъти.

Вместо да удвоят преднината, поморийци допуснаха изравняване 2 минути преди края. След продължително разбъркване, точен беше резервата Мирослав Начев.

В следващия XIII кръг на първенството отборът на ОФК „Поморие“ гостува на ОФК „Несебър“ на 29.10.20 17 г. /неделя/ от 15.00 часа, на стадиона в Несебър.