16.03.2018

Състезателите от ОМСК „Циклон“ – най-добре представилите се българи на международна регата

От 6 до 12.03.2018 г. Общински младежки спортен клуб „Циклон“ се включи в надпреварата за интернационална купа „Оптимист“. Състезанието се проведе в Бодрум и в него участваха 96 клуба от 21 нации или общо 560 състезатели.

Гергана Димитрова демонстрира добри умения и след квалификации влезе на второ място в „бронзовата група“.

Номинираният за стипенция от фондация „Успелите деца на България“ Тодор Тузлуков се класира на 29-о място при юноши старша възраст. След квалификацията Тодор пребори конкуренцията от 260 състезатели и успя да влезе в „златната група“.

В „златната дивизия“ при своята възрастова група влезе и талантливият Пламен Божков, който зае 34-та позиция от 137 участници.

Тодов и Пламен бяха излъчени и като най-добре представилите се българи в своите  категории. Те залужиха участие в гонката на нациите, където след три гонки – 7-ми стана  Тузлуков, а Божков – 26-и.