29.10.2017

„Поморие“ надви „Несебър“ с класическото 3:0

ОФК „Поморие“ спечели убедително регионалното дерби с „Несебър“. Воденият от Веселин Бранимиров тим се наложи като гост с класическото 3:0.

Първото полувреме премина при равностойна игра без сериозни положения и пред двете врати, макар че съперниците си размениха по няколко опасни удари от далечни разстояния. В 40-та минута „Поморие“ успя да поведе в резултата. След центриране на Слави Шопов, Бекир Расим овладя на гърди и от въздуха прати топката в горния десен ъгъл.

През второто полувреме отново липсваха чисти голови положения. Въпреки това в 54-та минута Живко Петков центрира отляво, а Антон Иванов от непосредствена близост удвои аванса на гостите.

До края на мача „Несебър“ упражни натиск, но възпитаниците на старши треньора Веселин Бранимиров се защитаваха изключително компактно и не позволиха сериозни опасности пред вратата си. Крайният резултат бе оформен в 86-та минута от Ростислав Петров с премерен удар от границата на наказателното поле.

В следващата си среща отборът на ОФК „Поморие“ отново ще бъде гост. Този път на ПФК „Струмска слава“ Радомир на 04.11.2017 г. /събота/ от 14.30 часа.