05.08.2017

„Поморие“ надви „Созопол“ с 2:1

Отборът на ОФК „Поморие“ надви ФК „Созопол“ в среща от третия кръг на първенството на Втора професионална лига.

Възпитаниците на старши треньора Малин Орачев се наложиха като гости с 2:1. По-интересното в мача се случи през второто полувреме. Поморийци нанесоха своя удар с два бързи гола само за 6 минути след почивката.

Живко Петков откри с глава след корнер, а малко по-късно Михаел Орачев удвои с добавка след удар в напречната греда от фаул на Бекир Расим. В 59′ домакините от Созопол намалиха резултата на 1:2 след гол от дузпа на Станимир Баев. Това е първа победа за поморийци след две равенства в първите два кръга.

Следващата среща на ОФК „Поморие“ ще бъде домакинство на „Ботев“ Гълъбово и ще се състои на 12.08.2017 г./събота/ от 18.00 часа на стадион Лазур в Бургас.