31.07.2017

„Поморие“ и „Царско село“ завършиха с равенство от 2:2

В динамичен мач от втори кръг на Втора професионална лига отборите на „Поморие“ и „Царско село“ завършиха при резултат от 2:2.

Домакините от „Поморие“ започнаха по-активно и откриха още в 12-та минута, когато Бекир Расим засече с глава центриране на Живко Жеков. Гостите обаче успяха да изравнят чрез Светослав Диков, който беше точен след разбъркване. В минутите до края на полувремето поморийци упражниха натиск и успяха отново да поведат в резултата. Михаел Орачев се разписа в 34-та минута след хубав пробив и асистенция на Борис Тютюков.

След почивката и пред двете врати имаше множество интересни положения. Късметът се усмихна на ‘Царско село“ в 70-та минута, когато отново Светослав Диков изравни отблизо.Четвърт час преди края главният съдия Петър Доровски показа спорен втори жълт картон и изгони от терена капитана на „Поморие“ Георги Петков. Въпреки че бяха с човек по-малко, домакините можеха да вкарат трети гол, но резервата Станислав Дрянов улучи левия страничен стълб 5 минути преди края.

Мачът се игра на стадион „Лазур“ в Бургас, където „Поморие“ ще приема гостите си до края на есенния полусезон паради подмяна на тревното покритие на на стадион Поморие.

Следващата среща на отбора ще бъде с друг морски тим ФК „Созопол“. Мачът ще се играе на 05.08.2017 г. /събота/ от 18.00 часа на стадион „Арена-Созопол“.