25.07.2017

ОФК „Поморие“ започна новия сезон с равенство

Отборът на ОФК „Поморие“ започна с равенство новия сезон на първенството от Втора професионална лига. Възпитаниците на Малин Орачев завършиха гостуването си на „Локомотив“ Горна Оряховица при резултат 1:1.

Мачът започна равностойно, без сериозни опасности и пред двете врати. Секунди преди да изтекат първите 45 минути „Локомотив“ поведе с гол на Деян Христов. През вторите 45 минути тимът на „Поморие“ притисна сериозно съперника и успя да изравни с гол шедьовър на Михаел Орачев.

Влезлият като резерва на гостите Бекир Расим центрира от фаул, Христо Лемперов засече с глава, но над вратата. Малко по-късно Киров фаулира грубо Лемперов, но реферът спести втори жълт и съответно червен картон за футболиста на „Локомотив“. В 54-та минута Борис Тютюков отправи хубав удар от границата на наказателното поле, но Николов улови. Домакините отговориха с изстрел от малък ъгъл на Деян Христов, който излезе в аут. В средата на полувремето Станимир Тренев отново даде на съперниците минута почивка. Малко по-късно Казаков намери в наказателното поле Ахмед Ахмедов, който стреля с пета, но топката премина до дясната греда. Секунди по-късно Тютюков центрира отдясно, но Живко Петков от непосредствена близост не успя да засече добре. В 87-ата минута логичното се случи и „Поморие“ изравни с фамозен гол на Михаел Орачев. Полузащитникът на гостите намери долния ляв ъгъл на вратата на „железничарите“ с удар от въздуха, далеч извън наказателното поле.

В продължението на мача „Поморие“ имаше претенции за дузпа за нарушение срещу Тютюков, но главният съдия не посочи бялата точка. Домакините от своя страна можеха да отбележат в последните секунди, но Генчев стреля над вратата.

В следващата среща „Поморие“ приема „Царско село“ на 30.07.2017 г. /неделя/ от 18.30 часа на стадион „Лазур“ Бургас.