29.06.2017

Добрата новина: Нови шампионски титли донесоха двойките на КСТ „Поморие“

За Клуб по спортни танци „Поморие” първият състезателен полусезон  за 2017 г. приключи успешно.

Поморийските спортисти премериха сили с танцьори от Хърватия, Португалия, Русия, Молдова, Албания, Италия, Унгария, Швейцария, Франция, Сан Марино, Гърция, Румъния, Литва и Холандия.

На Държавния шампионат във Варна през май деветчленно международно жури отличи следните двойки на КСТ „Поморие”:

• 19576321_1586540938057394_438503429_nДейвид Йовчев и Елена Севастиянова – 9-то място на La /латина/ и 6-то на St /стандарт/ при юноши старша възраст
  • Захари Миланов и Памела Стойкова – 11-то място La и 7-мо място St при юноши старша възраст
  • Александър Туфър и Десислава Трифонова – 2-ро място La и 1-во място St. Двойката стана шампион на многобоя /латина + стандарт/ при младежи
  • Давид Абрашев и Гергана Велкова – 1-во място La, 2-ро място St и шампиони на многобоя
  • Борис Савов и Карина Венева 11-то място La, 3-то място St и 4-ти на многобоя при юноши младша възраст

Варна бе домакин и на Международен турнир по спортни танци, където:19578476_1586543754723779_1177590507_n

• Давид Абрашев и Гергана Велкова грабнаха златото при деца до 11 години.
  • Дейвид Йовчев и Елена Севастиянова заеха 5-та и 7-ма позиция съответно на St и La при юноши старша възраст

Началото на юни донесе нови успехи за клуба, този път на зоналното първенство в Стара Загора:

• Давид Абрашев и Гергана Велкова се класираха първи както на La, така и на St в клас 11D за Купа Несебър
  • Виктор Василев и Анджелина Кръстанова станаха шампиони в клас 11Е и заеха 6-ите позиции на La и на St за Купа Несебър. Това бе огромен успех за тях като новосформирана двойка
  • Борис Савов и Карина Венева станаха вицешампиони на La и на St при юноши младша възраст
  • Захари Миланов и Памела Стойкова окупираха първото място на St и станаха втори на La
  • Станислав Младенов и Изабел Иванова6-ти на St при младежи
  • Захари Миланов и Памела Стойкова – 2-ри на St при младежи, а в 15B – първи на стандарт и втори на латина
  • Дейвид Йовчев и Елена Севастиянова завоюваха златото на La и станаха 4-ти на St, а в клас 15В станаха първи на латина и трети на стандарт. С това състезание Дейвид и Елена приключиха съвместната си състезателна кариера и продължават напред с нови партньори.

За КСТ „Поморие” сега предстои тренировъчен лагер във Варна, а през август – международен турнир в Бургас.

Изпращайте ни своите добри новини, вдъхновяващи истории, интересни снимки или постижения за гордост на еmail: dobrata_novina@abv.bg или във Facebook:  @PomorieMunicipality