10.05.2017

Танцовият турнир за Купа Поморие излъчи своите победители. Купата остана в града (видео)

Съдии от 12 български града оценяваха представянето на двойките в престижната танцова надпревара за Купата на Поморие – 2017.

Държавното първенство по спортни танци „Купа България” и Откритият турнир,  който Общината организира съвместно с Клуб по спортни танци „Поморие”, се проведоха на 7 май за единадесета поредна година.

Кметът Иван Алексиев даде официалния старт на състезанието: Изключително ми е приятно да ви приветствам с „Добре дошли” в нашия град. Използвам случая да благодаря и на нашия Клуб по спортни танци „Поморие” и лично на Никола Абрашев за прекрасната организация на турнира и за това, че всяка година за празника на града ни поднасят този невероятен подарък.

В юбилейното десето издание на турнира беше достигнат рекорден брой участници. През 2017 обаче рекордът бе подобрен и грандиозното събитие стана обект на още по-засилен интерес както от страна на състезатели, така и от страна на многобройната публика.

18423904_1359899877380896_4955812677333435050_nБезпристрастният съдийски състав започна работа още от 11.00 часа с турнира „Изгряващи звезди” и продължи почти до полунощ.

Двойките домакини отново заеха почетни места в отделните класации. А именно:

-Давид Абрашев и Гергана Велкова грабнаха Купа Поморие, заемайки първото място. Поради контузия на Давид Абрашев обаче двойката не се състезава за Купа България

-Александър Лякишев и Розмари Джока станаха трети в 15С за юноши старша възраст и осми на финала за Купа България при латиноамериканските танци

-Стилиян Николов и Нанси Панайотова заеха второ място на латина и станаха първенци в стандартните танци в 11D18268471_1946344028725504_3663755798939429372_n

-Виктор Василев и Анджелина Кръстанова достигнаха до полуфинала за Купа Поморие и заеха шестото място в 11Е

-Алекс Димитров и Марина Канариева станаха втори в 11Е

-Дейвид Йовчев и Елена Севастиянова заеха почетното първо място на латина и четвърто място при стандартните танци на Държавното първенство за Купа България

Захари Миланов и Памела Стойнова станаха трети на латина и втори на стандарт

-Станислав Младенов и Изабел Иванова бяха класирани на 4-то и 6-то място в 18В съответно на стандарт и латина.

-Борис Савов и Карина Венева окупираха трето и четвърто място в същите дисциплини