06.05.2017

„Поморие“ – „Царско село“ завърши 1:1

P1150099 (Medium)„Поморие“ не успя да победи като домакин „Царско село“. На 6-ти май, патронен празник на морския град, двата тима изнесоха динамичен мач, завършил при равенство 1:1. Преди началото на срещата отборът на „Поморие“ беше приготвил изненада за чаровната Християна Гутева, която бе главен арбитър на срещата. Капитанът на отбора и именик Георги Петков й поднесе букет. Лично кметът на града Иван Алексиев пък подари на Гутева специален плакет с лика на закрилника на град Поморие Свети Георги Победоносец.

P1150118 (Medium)В началните минути домакините имаха леко предимство, но стигнаха само до два неточни удара. Постепенно гостите изравниха играта, като битката се водеше основно в центъра на терена. В 25-ата минута Димитър Илиев показа класа, отразявайки опасен шут на Красимир Илиев. Малко по-късно Иван Колев насочи технично в долния ляв ъгъл, но Димитров плонжира и изби в корнер. В края на полувремето Коруджиев стреля от далечно разстояние, което не затрудни вратаря на домакините.

Малко след началото на втората част Ахмедов стреля от чиста позиция, но вратарят спаси. В 65-ата минута Амрауи центрира в наказателното поле, където Кацаров засече от близко за 0:1. В следващите минути гостите можеха на два пъти да удвоят аванса си. Първо Илиев прояви страхотен рефлекс и изби удар с глава от непосредствена близост на Минчев. Отново той стреля малко по-късно, но покрай вратата. В 72-ата минута „Поморие“ успя да изравни. Милен Танев центрира от фаул и Ахмедов засече с глава под гредата за 1:1. В заключителните секунди Лозев нанесе далечен удар до лявата греда. Точно преди края на продължението пък домакините имаха претенции за дузпа заради игра с ръка, но такава не бе отсъдена.