22.04.2017

ОФК „Поморие“ надигра „Витоша“ Бистрица

„Поморие“ постигна втора поредна важна победа, след като в предния кръг бе надигран отборът на ЦСКА – София 2. Днес /22.04.2017 г./ възпитаниците на Малин Орачев надиграха и претендентите за Първа лига „Витоша“ Бистрица. Пред близо 500 зрители на градския стадион в Поморие, домакините се наложиха с 1:0.

P1150056Двубоят бе изключително интересен. През първото полувреме „Поморие“ бе по-активен и логично стигна до гол в 37-ата минута. Танев центрира от фаул и след разбъркване в наказателното поле, най-съобразителен се оказа Ахмед Ахмедов, който прати топката в мрежата. Иван Колев можеше да удвои, но топката премина на сантиметри над напречната греда. Домакините имаха претенции и за 2 дузпи, които обаче не бяха отсъдени от главния арбитър.

През втората част поморийци се прибраха и затвориха пространствата пред собствената си врата. Така гостите не успяха да стигнат до чисто голово положение. „Поморие“ имаше шанс да удвои, но мощният удар извън наказателното поле на Бекир Расим срещна напречната греда.

В следваща среща отборът на ОФК “Поморие” гостува на друг морски тим – „Созопол“. Дербито ще се играе на 30.04.2017 г. /неделя/ от 18.00 часа на стадион “Арена-Созопол”.