14.04.2017

ОФК „Поморие“ с ценна победа над „ЦСКА 2“

С ценна победа за отбора на „Поморие“ завърши дербито с „ЦСКА 2“ София днес /14.04.2017 г./. Срещата бе от 24 кръг на първенството във Втора професионална лига и се игра на стадион „Българска армия”.

ОФК новПрез първото полувреме играта бе равностойна като поморийци пропуснаха две добри положения за отбелязване на гол.

През второто полувреме домакините, в чиито редици бяха петима състезатели от първият отбор на „ЦСКА“, направиха бурни атаки, пропускайки 2-3 изгодни голови положения. Истинската драма настъпи към самия край на срещата. Тогава Шерденов надигра защитата на армейците, но бе фаулиран в наказателното поле и съдията отсъди дузпа за гостите. Ударът бе изпълнен от Лемперов и спасен от вратаря на домакините.

В продължението на мача Ахмедов се откъсна сам срещу вратаря, но последният излезе извън наказателното поле и заслужено получи червен картон. При изпълнението на прекия свободен удар Милен Танев от „Поморие“ не остави никакви шансове на вратаря на домакините и отбеляза рядко красив гол. С тази победа момчетата на Малин Орачев се утвърждават в челото на временното класиране.

Следващата среща на ОФК „Поморие” е домакинска и е с тима на ПФК „Витоша” Бистрица на 22.04.2017 г. /събота/ от 17.00 часа на стадион Поморие.