08.04.2017

ОФК „Поморие“ победи тима на „Ботев“ Гълъбово

Отборът на ОФК „Поморие“ победи гостите от „Ботев“ Гълъбово като се наложи над тях с минималното 1:0. Морският тим бе по-активният през всичките 90 минути и успехът можеше да бъде доста по-изразителен.

През първото полувреме голови положения почти липсваха и то логично приключи при 0:0.

P1140997 (Medium)През втората част обаче възпитаниците на Малин Орачев натиснаха осезаемо своя съперник. След няколко пропуска в 57-та минута Милен Танев отбеляза за 1:0. След заучено изпълнение на фаул, Танев прати топката в мрежата с удар извън наказателното поле. Последва сериозен пропуск за гостите като в ситуацията Мирослав Коев изчисти топката от голлинията. В 75-та минута домакините можеха да решат всичко в мача. Удар на Милен Танев бе избит от вратаря на гостите, топката обаче попадна при Иван Колев, който от метър на празна врата уцели лявата греда.

Следваща среща на ОФК “Поморие” е гостуване на отбора на ПФК “ЦСКА 2″ в София, на 14.04.2017 г. /петък/ от 17.00 часа.