01.04.2017

„Поморие“ отстъпи при гостуването си на „Ботев“ Враца

Срещата от 22-я кръг между ПФК “Ботев” Враца и гостуващия тим на ОФК “Поморие” започна ударно за домакините, които ликуваха след грешка в защитата на противника. Въпреки  това поморийци достигнаха до две много чисти положения за гол, но Ахмед Ахмедов не успя да ги реализира. Трудното за гостите настъпи в 27-та минута, когато от игра бе отстранен Станислав Дрянов и срещатапродължи с човек по-малко.ОФК нов

През второто полувреме отборът на „Поморие“ опита да търси обрат в резултата, но втора груба грешка в защитата позволи на домакините да поведат с 2:0. Футболистите на Малин Орачев обаче успяха да намалят резултата в 76-та минута с гол на Лемперов.

В оставащите минути гостите буквално се изнесоха пред вратата на врачани, но нов гол не бе отбелязан и срещата завърши при резултат 2:1.