20.03.2017

„Поморие“ надви лидера в класирането с 2:0

„Поморие“ реализира първа победа през пролетния дял от шампионата на Втора професионална лига. Успехът беше постигнат срещу лидера в класирането „Етър“ Велико Търново. Възпитаниците на Малин Орачев направиха много силен мач и заслужено се поздравиха с 2:0.

P1140965 - Копие (Medium)Първото сериозно положение в мача бе след половин час игра. Хаджиев засече с глава центриране от фаул, но топката премина до лявата греда. В 40-ата минута Стоянов се откъсна сам срещу вратаря, но Тодоров излезе извън наказателното си поле и изчисти. Малко по-късно  със странична ножица Цветомир Тодоров стреля атрактивно, но не уцели вратата. В последната минута на полувремето защитник на гостите игра с ръка в собственото си наказателно поле, за което главният арбитър отсъди дузпа. От бялата точка Христо Лемперов бе точен за 1:0.

В началото на втората част Иван Стоянов можеше да изравни след като отново остана сам срещу вратаря. Ударът му обаче премина встрани от вратата. Удар на Ивайлов от фаул също беше спасен с акробатичен плонж от Димитър Тодоров. В 85-ата минута домакините решиха мача като организираха скоростна контраатака на Лозев, който подаде на Милен Танев за финалните 2:0.