28.02.2017

„Поморие“ отстъпи на „Септември“ София с 1:2

„Поморие“ загуби в първия си мач от пролетния дял на първенството във Втора професионална лига. Възпитаниците на Малин Орачев отстъпиха с 1:2 при домакинството си на „Септември“ София. Поморийци успяха да поведат още в 13-та минута, след като с чудесен пробив Шерденов намери Лемперов, а последният откри резултата с плътен изстрел. Домакините продължиха да бъдат по-активният отбор, но в 23-та минута гостите успяха да изравнят резултата. След половин час игра Шерденов можеше да възстанови преднината на „Поморие“, но ударът му бе спасен от вратаря на „Септември“.

В началото на второто полувреме удар на Ахмедов мина над вратата. В 55-та минута Пехливанов с прецизен удар прати топката за втори път в мрежата на домакините. До края на мача Ахмедов можеше да донесе поне точка за своя отбор, но мощният му изстрел срещна главата на вратаря Галев.

В следващата си среща ОФК “Поморие” ще бъде домакин на ПФК “Лудогорец II“  на 06.03.2017 г. /понеделник/ от 15.30 часа.