10.12.2016

„Поморие“ завърши полусезона с победа

На 10.12.2016 г. отборът на ОФК “Поморие” гостува на „Спартак“ Плевен в XVII кръг на Втора професионална лига. Срещата започна много активно и до 10-та минута имаше две добри положения за откриване на резултата. Домакините също създадоха добри ситуации пред вратата на гостите, но полувремето завърши с 0:0.

През второто полувреме гостите отново упражниха натиск. Защитник на домакините фаулира Иван Колев при центриране и съдията отсъди дузпа в полза на гостите. Тя бе изпълнена и реализирана от Христо Лемперов. В края на срещата играчите на „Спартак“ се мобилизираха, но опитът им за попадение завърши неуспешно и гостите взеха шеста поредна победа..

Отборът на ОФК “Поморие” ще продължи тренировки на местния стадион до 14.12.2016 г. /сряда/, след което ще излезе в заслужена почивка.